با تشکر از حسن انتخاب شما در خرید محصولات شرکت سیما سیستم آریا و با آرزوی رضایت کامل شما از محصولات خریداری شده ، به منظور سهولت در ارائه خدمات گارانتی و پس از فروش ، محصولات این شرکت با برچسب گارانتی سیما سیستم بر روی جعبه محصولات قابل ارائه می باشند.

شرایط گارانتی:

• گارانتی سیما سیستم شامل ۱۲ ماه تعویض و ۲۴ ماه خدمات پس از فروش می باشد. با ثبت سریال دستگاه در پنل قرعه کشی سیما سیستم علاوه بر ۲۴ ماه اولیه ۶ ماه خدمات پس از فروش اضافه هدیه بگیرید. در دوره ۱۲ ماهه تعویض چناچه مشکل از نرم افزار قطعه باشد، نرم افزار آن تعویض و چناچه مشکل از سخت افزار آن باشد، سخت افزار قطعه تعویض می شود. در دوره ۳۰ ماهه خدمات پس از فروش اجزای یدکی تجیهیزات موجود می باشد و در صورتی که قطعه قابل تعمیر باشد، به صورت رایگان تعمیر می شود. قعات معیوب نهایتاً ظرف ۴۸ ساعت از زمان رسیدن به مرکزخدمات پس از فروش رسیدگی می شوند. چنانچه این زمان بیش از ۴۸ ساعت به طول انجامد یک قطعه پشتیبانی موقتا به مشتری قرض داده می شود. قطعاتی که بیش از دو بار با عیب تکراری به مرکز ارجاع داده شوند، تعویض می شوند.

• زمان انقضاي گارانتي از تاريخ فروش ثبت شده در شركت سيما سيستم محاسبه مي گردد. شما مي توانيد تاريخ اتمام گارانتي را با استفاده از شماره سريال دستگاه در سايت www.ssaco.net بررسی نماييد. در صورت تعمير يا تعويض شدن دستگاه، مدت زمان گارانتي باقيمانده بر اساس تاريخ فروش اوليه محاسبه مي شود.

• با توجه به پیشرفتهای سریع در تولید تجهیزات شبکه، در صورت عدم موجودی قطعه اصلی، کالای مشابه با احتساب اختلاف قیمت روز ارائه خواهد شد.

• هر گونه صدمه فيزيكي، آتش سوزي، دماي غير استاندارد، ضربه، تخريب عمدي، نفوذ آب و رطوبت و گرد و خاک، مواد شيميايي، استفاده غير متعارف و غير استاندارد نظير اتصال پورت تلفن به برق و يا القاء نوسانات برق به خط تلفن و شبكه، اقدام به تعمير يا ارتقاء دستگاه توسط اشخاص غير مجاز موجب ابطال گارانتي مي گردد.

• به منظور ارائه خدمات پس از فروش به همراه داشتن کارت گارنتی الزامی می باشد و هر گونه خدشه بر روي هولگرام پلمب و سريال دستگاه باعث خارج شدن دستگاه از گارانتي مي شود.

• مورد گارانتی فقط شامل خود دستگاه بوده و شامل تجهيزات جانبي مانند آداپتور ، اسپیلیتر و غیره نمي باشد.

• حمل و نقل دستگاه معيوب به بخش گارانتي شركت و بالعكس بر عهده خريدار مي باشد. و هرگونه ضربه که هنگام انتقال توسط پست، پیک شرکتهای حمل و نقل پدید آید دستگاه را از شرایط گارانتی خارج خواهد کرد.

• به منظور ارائه خدمات پس از فروش به همراه داشتن گارانتی الزامی می باشد و هرگونه خدشه بر روی هولوگرام، پلمپ و سریال دستگاه باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی می شود. برای پیگیری مراحل گارانتی به سایت ssaco.net مراجعه فرمایید.

• در صورت وقوع عیوب فراگیر، مراتب متعاقبا از طریق این سامانه به صورت عمومی اطلاع رسانی خواهد گردید.

• در ضمن در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه مدت زمان تعلیق به زمان گارانتی اضافه می شود.

شایان ذکر است ساعات کاری واحد گارانتی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ عصر و پنجشنبه ها ۹ الی ۱۲ می باشد

تلفن: ۸۸۵۰۷۹۳۶ ایمیل: support@ssaco.net

تلفن شکایات و انتقادات: ۸۸۷۵۵۷۴۵ ایمیل مدیریت: Management@ssaco.net